Yanılmaz : Selçuk Öztürk Önce Bu Sorulara Cevap Versin

Vartaş Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk’ün düzenlediği basın toplantısında Elazığ Belediyesi’nden yeterli desteği görmediklerine dair açıklamalarına, Belediye Basın Merkezi’nden cevap geldi.

Elazığspor’un şehrin ve tüm Elazığlıların üzerine titrediği ortak değeri ve sevdası olduğuna vurgu yapılan açıklamada, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın da bu düşüncenin gereği olarak bugüne kadar Elazığspor’a önemli katkılar ve destekler sunduğuna vurgu yapıldı.

Belediye Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamalarda şu görüşlere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde Vartaş Elazığspor Başkanı Sayın Selçuk Öztürk’ün, Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ı hedef alan beyanları üzerine, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bir açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

Öncelikle Elazığspor, kişiler ve kurumlar üzeri bizim ortak paydamız ve ortak sevdamızdır. Elbette markamızdır ve her daim sahiplenilmesi gereken bir değerimizdir.

Bu gerçekten hareket ederek olayları değerlendirdiğimizde daha sağlıklı sonuçlara varacağımızın bilincinde olmalıyız. Kurumsal olarak Elazığ Belediyesi, kişisel olarak da Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz Elazığspor’u bu şehrin en önemli markalarından biri olarak görmektedir.

Ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı bu kaos ortamında, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz, kardeşliğimizi güçlü bir şekilde vurgulamak yerine var olan yönetimsel hataları göz ardı edip farklı kurum ve şahısları hedef göstererek şehrimizin aziz insanlarını yanıltıp, yeni kutuplaşmalara sebebiyet verilmesini asla kabul edemeyiz.

Elazığ bir huzur adasıdır ve Elazığsporumuz da bu şehrin ortak değeridir. Aksi düşünce ve zanlar ancak ve ancak muhataplarını bağlar.

ÖZELEŞTİRİYE AÇIĞIZ

Sayın Selçuk Öztürk’ün Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a yönelik ithamlarını kabul etmemekle birlikte özeleştiriye açık olunduğunun bilinmesini isteriz. Bu konuda kimler Elazığspor için ne yapmıştır bunlar açık yüreklilikle konuşulabilir. Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın bu konuda asla bir kusuru ve kastı olmamakla birlikte, bir eksiği varsa elbette bu da tartışılabilir. Ancak Belediye Başkanımızı Elazığspor’un içine düştüğü maddi sıkıntıların tek sorumlusu gibi göstermek, bu konudaki asıl sorumluluğu olan kişilerin hatalarını örtmek olur ki bu da insafla ve vicdanla asla bağdaşmaz.

SIKINTILAR NEDEN KONUŞULMUYOR?

Elazığspor’umuzun yaşadığı sıkıntılar kamuoyunun malumudur. Bu şehri ve bu şehirde yaşananları bilmeyen bir vatandaş Sayın Selçuk Öztürk’ün açıklamalarını dinlediğinde maddi sıkıntıların ve takımın yaşadığı olumsuzlukların tek sebebinin Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz olduğunu düşünecektir. Yukarıda da izah ettiğimiz gibi eğer bir öz eleştiri yapılacaksa öncelikle şu soruların cevaplarının verilmesi gerekir:

1. Sayın Selçuk Öztürk, ne kadar borçla kulübü devralmıştır?

2. Şu anda kulübün ne kadar borcu vardır, kulüpten kimler hangi mal ve hizmetin karşılığı olarak ne kadar alacaklıdırlar?

3. Sayın Öztürk’ün döneminde kaç futbolcu transfer edilmiştir?

4. Ortaya çıkacak transfer sayısı yönetimin sorununu ortaya çıkarmaz mı?

5. Bu transferlerin toplam maliyeti nedir?

6. Transferlerde aracılara ve menajerlere ne kadar ödeme yapılmıştır?

7. Bu yönetim döneminde kaç hoca göreve getirilmiştir?

8. Hoca sayısı istikrarsızlığı göstermez mi? Ve bu sonuç da yönetim zafiyetini göstermez mi?

9. Bu yönetim sürecinde kulübün resmi gelirleri ne kadardır ve de bağış miktarı ne kadardır?

10. Bu yönetim döneminde kaç futbolcu satılmıştır ve ne kadar gelir elde edilmiştir?

11. Kulübe transfer yasağı niçin gelmiştir?

Sayın Öztürk, önümüzdeki günlerde yapacağı basın açıklamasında belgeleriyle birlikte gerçekleri açıklayacağını ifade etmişlerdir. Dileriz Sayın Selçuk Öztürk, düzenleyeceği basın toplantısında yukarıda sorduğumuz sorunların cevaplarını da belgeleriyle birlikte kamuoyuna açıklar.

PROBLEM YÖNETİMSEL

Kişiler, bir makama ya da yönetime talip olduğunda başkalarının lütfüne güvenerek görev istemezler. Vartaş Elazığspor’un içine düştüğü sıkıntının sebebi Elazığ Belediyesi değil, bizatihi Sayın Selçuk Öztürk’ün yönetim hatalarıdır.

Sayın Öztürk kamuoyunca çok iyi bilinen ve alttan alta başlayan eleştirilerin önünü kesmek için her seferinde gündemi değiştirmeyi alışkanlık haline getirme ucuzculuğuna sığınmaktadır. 24 Saatini Elazığ ve Elazığ’ın değerlerine vakfeden Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın ucuz polemiklerin içine çekilmek istendiğini elbette ki duyarlı ve sağduyulu hemşehrilerimiz görüyor ve esefle izliyorlar.

ELAZIĞSPORRA HER ZAMAN DUYARLI YAKLAŞILMIŞTIR

Sayın Selçuk Öztürk’ün Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın Elazığspor’a duyarsız kaldığı ve destek vermediği yönündeki açıklamalarını da başarısızlığı başka hedeflere yöneltmeye çalışan bir ruh halinin yansımasından öteye geçmeyen bir durum olarak değerlendirmekteyiz.

Hemşerilerimizin de çok yakından bildiği gibi Elazığspor’a yapılan yardım ve destekler her fırsatta sürmüştür. Belediye Başkanımız tarafından;

-500.000,00 TL Futbolculara prim ödemesi yapılmıştır.

-150.000,00 TL, Elazığspor için düzenlediğimiz “Sevgi fedakârlık ister, küçük bağışlarla büyük şampiyonluğa” yardım kampanyası çerçevesinde bankada birikmiştir.

Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Valimizin girişimleri Vartaş tarafından 421.000,00 TL prim ödemesi gerçekleşmiştir.

Yine Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Valimizin girişimleri ile Vartaş’tan isim hakkı bedeli olarak 750.000,00 TL ödenmiştir.

Tüm bu girişimler ile Elazığspor’a yapılan bu katkı ve desteklerin toplam değeri 1.821.000,00 TL ( Bir milyon sekiz yüz yirmi bir bin TL )’dir.

Bunların yanında pasolig ücretleri Belediyemiz tarafından karşılanmış ve hemşerilerimize ücretsiz bilet dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Yine taraftarlarımızın rahatlıkla bilet almaları için İzzetpaşa Meydanı’nda Bilet Satış Noktası oluşturulmuştur. Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın baz istasyonlarının Elazığspor’a verilmesine duyarlılığına rağmen cüzi miktardaki teminat yatırılmadığı için yüklü bir miktar kaynak ne yazık ki yönetimsel sorumluluk zafiyeti sebebiyle kulübe yansımamıştır.

Elazığspor, kişilerle var olan bir değerimiz değildir. Elazığspor sahipsiz de değildir. Elazığsporun gerçek sahipleri Elazığspor taraftarları ve Elazığspor sevdalılarıdır.

Herkes öncelikle kendi hatalarını değerlendirmelidir. Elazığspor’u kişilerin ve kurumların himmetine muhtaç ve borca batık hale getirenlerin öncelikle kendilerine yönelik bir özeleştiri yapmaları gerekmektedir.

Hiç kimse, kendisini Elazığsporun tek sahibi ve vazgeçilmezi zannetmesin. Bu kulüp daha zor şartlar altında ve bugünkü yöneticiler yokken süper ligdeydi ve daha iyi yerlerdeydi.

Bizler; hakkı teslim eden, katkıları inkâr etmeyen, kurumları kendine hasım değil paydaş gören bir yönetim anlayışının her zaman yanındayız. Halkımız, çözüm üretme yerine sorunun bir parçası haline gelen, Elazığspor gibi saygın bir kulüp başkanı sıfatına yakışmayan farklı üslup ve tarzları kendine yöntem belirlemiş yöneticilerle kulübün geleceği noktasında ciddi endişeler taşımaktadır.

Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz, kamuoyunda ciddi bir şekilde güven erozyonu yaşayan yönetimin öncelikle kaybolan güveni tesis etme noktasındaki atacakları adımlarını dikkatle izleyecek ve bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Elazığspor için her türlü fedakârlığı göstererek gerekli katkı ve desteğini sürdürecek ve bundan asla kaçınmayacaktır.”

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

21 Mar 2016 - 18:34 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Atoom Medya Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Atoom Medya hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Atoom Medya editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Atoom Medya değil haberi geçen ajanstır.