Bugun...


Zeki Kaplan Mazbatasını Aldı
CHP Elazığ İl Teşkilatı’nın 37. Olağan İl Kongresinde üçüncü kez başkanlığa seçilen Zeki Kaplan, il seçim kuruluna giderek mazbatasını aldı.

facebook-paylas
Tarih: 06-03-2020 19:44
Zeki Kaplan Mazbatasını Aldı

İl Başkanı Zeki Kaplan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Bildiğiniz üzere geçtiğimiz pazar günü 37. olağan il kongremizi gerçekleştirdik. 4 aday olarak yarıştığımız il kongremizde tam anlamıyla bir demokrasi şöleni yaşadık. Bugün de mazbatamızı almak üzere buradayız. Şahsımı 3. kez il başkanlığı ile onurlandıran tüm delegasyona ve partili yol arkadaşlarıma bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yine geçen dönem birlikte çalıştığımız il-ilçe, kadın ve gençlik kolları yöneticilerimize de emeklerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da halkın iktidarını kurmak için hep birlikte çalışacağız ve hep birlikte başaracağız.

Malumunuz Son Günlerde Milli İradenin Tecelligahı Olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yaşananlar Son Derece Üzücü. Oysa devleti yönetenlerin sağduyulu ve devlet aklıyla hareket etmeleri gerekmektedir. Grup başkanvekilimize karşı yapılan sözlü ve fiziksel davranışlar kabul edilemez. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret edenlere, hak ettiği yanıtı veren Grup Başkanvekilimiz Engin Özkoç'un arkasındayız. Korkmuyoruz, susmuyoruz, sinmiyoruz! Elazığ Belediye Başkanı, AKP milletvekilleri ve AKP il başkanının partimizi ve grup başkanvekilimizi hedef alan açıklamalarını şiddetle kınıyorum. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan bu günlerde herkesi kin ve nefret söylemlerinden vazgeçmeye ve sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün söylediği gibi “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” prensipleri doğrultusunda devletleri yönetenlerin; kendi ulusunun birlik beraberlik içerisinde olmalarını sağlamak, uluslararası ilişkilerde ülkesinin ve devletinin çıkarlarını düşünmek, mecburi kalmadıkça savaştan uzak, barıştan kardeşlikten ve özgürlüklerden yana olmak en asli görevidir. Bununla beraber bir devletin bağımsızlığının en önemli unsuru da ekonomik bağımsızlığıdır. Açıkçası barışın kardeşliğin ve hoşgörünün egemen olduğu bir dünyada yaşamak her insanın arzusudur. Böyle bir dünya yaratmak için hep birlikte çalışmak zorundayız.

CHP varsa özgürlük var, barış var, kardeşlik var. CHP varsa hak hukuk adalet var. CHP’nin olduğu yerde savaş olmaz, kan ve gözyaşı olmaz. CHP halkı için geliyor.
Bu haber 12157 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI