Bugun...


Türkiye’ye Örnek Hayvan Hastanesi Hizmete Devam Ediyor
Türkiye’nin örnek tesislerinden Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Hayvan Bakımevi dört dörtlük hizmetlerine devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 07-03-2019 20:32
Türkiye’ye Örnek Hayvan Hastanesi Hizmete Devam Ediyor

Elazığ Belediyesinin 2016 yılında hizmete açtığı Sahipsiz Hayvan Geçici Barınak, Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi 500 hayvan kapasitesi ile can dostlarımıza dört dörtlük hizmet veriyor.

Elazığ Merkez Hankendi beldesinde 300 dönüm üzerine kurulu olan Hayvan Hastanesi birçok modern üniteleriyle faaliyetine devam ediyor.

7/24 esasına göre hizmet veren, 4 Veteriner Hekim olmak üzere 16 kişini istihdam edildiği Hastane, 300 kapalı ve 300 doğal yaşam alanı olmak üzere aynı anda 600 hayvan kapasitesine sahip.

Hayvan Hastanesi, 5 ana binadan oluşuyor, hayvan refahını sağlayacak modern tesisleri bünyesinde barındırıyor. 1 kedi ünitesi, 4 adet köpek bakımevi, 1 hayvan bakım ünitesi ve 1 klinik üniteye sahip merkezde ayrıca karantina bölümü, hasta bakım bölümü, yavrulu anne bölümü, hayvan müşahede bölümü, yabani hayvan bölümü, muayene odası, ameliyat odası, gıda ve soğuk hava depoları yer alıyor.”

Ayrıca, Uyuz ve Kuduz aşılarıyla sahipsiz hayvanlara müdahale edilen Hastane ve Geçici barınağın, vatandaşlar tarafından ihbar edildiği an sokaktan alınan hayvanın önce tedavisi yapılıyor, aşıları ve rehabilitesi yapıldıktan sonra, güvenli ve sağlıklı bir şekilde barınakta beslenerek sıcak bir yuva sağlanarak yeni sahiplerine kavuşturuluyor.

Kedi ve köpekler için ayrı operasyon odaları bulunan bakımevinde rutin aşılama ve kısırlaştırma faaliyetleri yaz kış devam ediyor.

Türkiye’ye örnek olan barınakta köpekler için serbest dolaşım alanı mevcut. Serbest dolaşım alanında hayvanlar, kapalı ortamlardan çıkarak daha kolay rehabilite olabiliyor ve rahatça hareket edebiliyorlar.
Bu haber 1198 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI