Bugun...


TEOG Birincisi Yine Tunceli’den
Çemişgezekli öğrenci Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem Sınavında sorulan 120 sorunun tümünü doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasına girdi.

facebook-paylas
Tarih: 04-01-2017 09:33
TEOG Birincisi Yine Tunceli’den

Babasının kamu görevlisi oluşundan dolayı Antalya’da eğitim gören Çemişgezekli Öğrenci Müfide Reva Özükan, özellikle tıp alanında bilim insanı olmayı hedeflediğini söyledi.

İkinci sınavda da aynı başarı için çalışacağını belirten Çemişgezekli öğrenci Müfide Reva Özükan,  “Babamın kamu görevlisi oluşundan dolayı Antalya’da yaşıyoruz. Eğitimime Antalya’da devam ediyorum. Sınav sonucum benimle birlikte bütün ailemi mutlu etti. İkinci sınavda da aynı sonuç için çalışacağım. İleride özellikle tıp alanında araştırmalar yapan bir bilim insanı olmak hedefimde var. Aslında en büyük hedefim büyüyünce insanlara faydalı olmak. Başarımda öğretmenlerimin ve ailemin büyük katkısı var. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Memleketim Çemişgezek’e de selamlarımı gönderiyorum. Çemişgezek sonuç olarak,  bildiğim kadarıyla geçen yıl Ömür, mahir ve Elazığ’da eğitim gören Cansel isimli arkadaşlarımla birlikte üç tane birinci çıkardı. Çemişgezek bu konuda başarıya yabancı bir yer değil. Herkese selamlarımı gönderiyorum.”Dedi.

Kızının başarısından gurur duyduğunu belirten baba Tamer Özükan ise, “Kızımın başaracağına inanıyorduk. Allah bu mutluluğu çocuğu eğitim gören herkese nasip etsin. Gerçekten kızımın büyük bir emeği var. Emeğinin hakkını görmek elbette ki ailesi olarak bizleri mutlu etti. Bu mutluluğu yaşattığı için biricik kızım Müfide Reva’ya ve emeği dokunan öğretmenlerine teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.
Kaynak: Sezai Akın

Editör: Ajans23 / Tunceli / Gülcan Sarıca

Bu haber 38382 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI