Reklam
Bugun...


Prof.Dr. Bilal Çoban Adaylık Başvurusunu Yaptı
Prof. Dr. Bilal Çoban, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde aday adayı olduğunu açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 22-10-2018 15:50
Prof.Dr. Bilal Çoban Adaylık Başvurusunu Yaptı

Prof. Dr. Bilal Çoban, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı ve başvurusunu yaptı.

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde aday olmak için partililerle birlikte MHP binasına giden Bilal Çoban önce aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Aynı zamanda Hazar Stratejik Araştırmalar Vakfı (HAZARSAM) Başkanı olan Prof. Dr. Bilal Çoban, 10 yıllık bir hazırlık sürecinin sonuna geldiğini belirterek, “Şimdi daha diri, daha bir 10 yıllık yolu önümde görerek, geleceğe daha bir güvenle bakarak ve sizinle yürüyecek çok güzel günlerin olduğunu hayal ederek burada sizinle tokalaşarak geldim. Birçok kişiye dokunmak istedim. Buradaki her bir arkadaşımın ellerini sıkmak, yüreğime kendim basmak istedim. Her bir annemizin elini öpmek istedim. Her bir kardeşimi başımın üzerinde taşımak istedim. Bize bir mesaj ile bizi yalnız bırakmayın diyerek attığımız bir mesaj ile koşarak buraya gelen her bir hemşerimizin hakikatten de böyle karşıdan burada gelene kadar derler ya ‘cebimde taşımak istedim’” şeklinde konuştu.

Çoban, Bizim kafamızın içerisinde bir Elazığ var. Yoksulluğun, yokluğun, işsizliğin, umutsuzluğu olmayan bir kent hayal ederek yıla düştük. Hep onu düşleyerek ileriye doğru geldik. Allah’a şükürler olsun, geldiğimiz noktada sizlerle buluştuk. Biz bu yola çıkarken bizim gözümüzde bir Elazığ vardı. Bizim gözümüzdeki Elazığ tarımıyla, hayvancılığıyla, üretimiyle, ticaretiyle, bölgenin merkezi olasını arzuladığımız bir Elazığ’dı. Allah’a şükürler olsun ki bu kızıl elmamız yüreğimizde. Bizim gözümüzdeki Elazığ kaynaklarını ekonomiye kazandırmış, işsizlik problemi olmayan, üretimiyle yarattığı katma değerlerle Türkiye’nin marka kentleri olmuş bir Elazığ’dır. Kafamızdaki, beynimizdeki ve gözümüzdeki Elazığ. Allah’a şükürler olsun ki bunu gerçekleştirmek için bir adım daha atmış ve bir adım daha yaklaşmış oluyoruz, Allah şanlı bir zaferle bize yardım ederse; o koltuğa oturduğumuzda şunu yapmayacağım; benim çocuğumu işe al derseniz almam. Ama ‘benim çocuğum senin yanında dursun, bu şehrin emrindedir gelsin bu şehre yardım etsin, bu şehrin önünde elinden geleni yapsın’ derseniz sizin gençleriniz bizim başımızın tacıdır. Bu şehrin bir kültür derinliği var, bu şehrin kadınları elbette ki o kültürel derinlikten etkilenerek çok da siyasetin içerisinde aktif rol almıyorlar. Ama sağ olsunlar, eşime gidince ‘siz ailenizle geldiniz, eşinizle geldiniz kapımızı çaldınız’ diyerek hepsi yüreğini açtılar. Lütfen bu yolculukta bundan sonra yalnız bırakmayın. Lütfen bu yolculukta bundan sonra bayanlar için söylüyorum; eşimi yalnız bırakmayın. Çünkü biz bu şehrin geleceğinde yüreklerinizde bir sızı olarak kalmak istiyoruz” dedi.
Bu haber 1428 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI