Bugun...


Ortak Sınavlar ve Destekleme Yetiştirme Kursları Koordinasyon
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ün başkanlığında koordinasyon toplantısı düzenlendi.

facebook-paylas
Tarih: 01-10-2019 16:26
Ortak Sınavlar ve Destekleme Yetiştirme Kursları Koordinasyon

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;”Eğitimin kalitesini arttırmak ve ölçülebilir bir başarıyı sağlamak amacıyla Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizin koordinasyonunda, ilimizde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yapılacak olan Ortak Sınavlar ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ün başkanlığında Kovancılar ilçemizde gerçekleştirilen koordinasyon toplantısına ilçe milli eğitim müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğünde eğitim ve öğretim şubelerimizden sorumlu olan müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçelerimizde görev yapan şube müdürleri katıldılar.

Programın açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK

“Geçtiğimiz yıl 5. sınıflarda ve 6.sınıflarda ortak sınav çalışmamız oldu. Bu yıl da 5,6,7 ve 8.sınıflar ile liselerimizde 9.sınıfta I. ve II. dönemde yine ortak sınav uygulamalarımız olacak.

8.sınıfta bütün branşlarda yapılacak ortak sınavlar diğer sınıflarda belirlenen iki ders türünde olacak. Soruların okullar tarafından basılması işinde siz okul müdürlerimize önemli bir görev düşmektedir. Sınavın hakkaniyetli olması açısından büyük bir titizlik göstermeniz bizim için çok önemlidir.

Yapılacak ortak sınavlarda herhangi bir sıralama ya da kıyaslama olmayacak sadece ilin eğitim durumunun bir fotoğrafı çekilecektir. Bunun için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sınavın güvenli bir ortamda büyük bir dikkatle yapılacağı bilincini aşılamak ve sınav zamanına kadar sınava dâhil olan konu ve kazanımların yetişmesi için okulda iş birliği sağlamak siz okul müdürlerimize düşüyor.

Eğitimde kaliteyi yakalamak ve ilimizi her geçen yıl bir üst basamağa taşımak ancak sizlerle beraber hareket ederek mümkün olacaktır. Bizler bu bilinçle çalışıyor, önünüzdeki engelleri aşmanız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aynı özveriyi sizlerin de göstereceğinize inanarak çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.
Bu haber 889 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI