Geçtiğimiz Cuma günü il özel idaresine alınacak olan 32 personel için kura çekimi yapıldı. Ancak yapılan kura çekiminde tek dosya ile müracaat eden iki kişinin farklı iki yerde isminin çıkması kafaları karıştırdı.
 
İl özel idaresine alınacak olan 48 personel için ilana çıkılmasının ardından, gündeme bomba gibi düşen listeler hazırlandı iddialarının ardından, önce il özel idaresinde iki müdür açığa alındı, sonra il özel idare genel sekreteri görevinden alındı.
 
Başlatılan görevden almalar ve soruşturmalar nedeniyle 48 kişilik personel alımı 32’ye düşürüldü.
 
Cuma günü il özel idaresi toplantı salonunda 32 kişi için kura çekimi yapıldı. Yapılan kura çekiminde tek dosya ile müracaat eden iki kişinin isminin farklı iki ayrı yerde çıkması kafaları karıştırdı. Listede birden fazla dosya verenlerinde olduğu gözlenirken, ancak tek dosya verdiği halde, birden fazla yerde ismi çıkanların olması düşündürücü.
 
KONUŞTUKÇA BATTIYORLAR
 
İl Özle idaresi yetkilileri yapılan yanlışlığı düzeltecekleri yerde, şahsın üç ayrı yer için ellerinde dilekçesi olduğunu ve bir kişinin birden fazla müracaatını kısıtlayıcı bir ibarenin olmadığını söylediler. Ancak İl özel İdaresinin resmi internet sitesine bakıldığında, birden fazla dosya ile müracaat edenlerin isimlerinin birden fazla olduğu görülmektedir. Oysaki söz konusu iki kişinin müracaat dosyasında bir dosya ile müracaat ettiği,  il özel idaresinin internet sitesinde görülmekte.
 
Yapılan bir yanlışlık olduğunu kasıt olmadığını ve yanlışlığın düzeltileceğinin söylenmesi beklenirken, ellerinde birden fazla müracaat dilekçesi olduğunun söylenmesi inandırıcı değil.
 
İl özel idaresi yaptığı kura çekiminde yaşanan bir yanlışlığı düzeltmesi gerekirken konuyu farklı yönlere çekerek, kurada ismi çıkan kişinin hakkının yenmesine neden olacak.
 
Elazığ kamuoyu il özel idaresine alınacak 48 kişinin açıklanmasının ardından başlayan iddialarla meşgul olurken, bir türlü istenilen şekilde adil bir dağılım yapılmadığı gözlendi