Bugun...


Munzur’da PKK Temizliği
Tunceli'de jandarma ve polis özel harekat unsurlarından oluşan 2250 personel ile 'Kıran-7 Munzur Vadisi' operasyonu başladı.

facebook-paylas
Tarih: 23-11-2019 20:33
Munzur’da PKK Temizliği

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nca başlatılan 'Kıran-7 Munzur Vadisi Operasyonu' ile bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesinin engellenmesi ve bölgede barındığı belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedeflendi.

Operasyonda, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nda görevli jandarma komando, jandarma özel harekat ile polis özel harekat timlerinden oluşan 2 bin 250 personel görev alıyor.

Öte yandan, Bakanlık tarafından operasyona ilişkin jandarma ve polisin helikopterle bölgeye intikali ve arama tarama faaliyetine ilişkin görüntüler paylaşıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Tunceli Valiliği'nden de yapılan açıklamada “il sınırları içerisinde Bölücü Terör Örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığınca Kıran-7 Munzur Vadisi Operasyonu başlatıldı.

Bahse konu operasyonda Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, JÖH ve PÖH timlerinden oluşan 2.250 personel 150 operasyonel tim görev aldı.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Kıran Operasyonları, kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor”denildi.
Bu haber 907 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI