Reklam
Bugun...


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Elazığ’da
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti Elazığ il temsilciliği açılışına katılmak üzere Elazığ’a geldi.

facebook-paylas
Tarih: 06-01-2018 19:49
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Elazığ’da

Partililer ve vatandaşlar tarafından yoğun sevgi gösterileri ile karşılanan Meral Akşener,Açılış öncesi vatandaşlara seslendi.

Akşener,yaptığı konuşmada,’’Yiğidin harman olduğu yer Gakkoşlar diyarı Elazığ’dayız.Çok mutluyum ama birde gururlu olmanız gereken,bir taraftan da ciğerimizi yakan değerli hemşerimiz ve eski İçişleri Bakanı olarak benim evladım saydığım Fethi Sekin’in şehadetinin yıldönümüydü.Cenab-ı Hak,kardeşimizi peygamber efendimize komşu kılsın.’’dedi.

İYİ Partinin bir ihtiyaçtan doğduğu ifade eden Meral Akşener,’’Batı’da Cumhuriyet Halk Partisi ile  Adalet ve Kalkınma Partisi arasında sıkışmış tercihe zorlanan seçmen, Güneydoğu’da ise HDP ile Ak Parti arasına sıkışmış ve onun dışında bir seçenek bulunmayan seçmenlerin Doğusuyla, Batısıyla,Güneyi ile ve Kuzeyi ile seçmenlerin talebi ile ortaya çıkmış bir partiyiz.

İYİ Partinin Türkiye’ye iyi geleceğini ifade eden Akşener,’’Şırnak’tan Edirne’ye, Edirne’den Tunceli’ye, Tunceli’den Mardin’e, Mardin’den Artvin’e pek çok şehir dolaştık.ve çok enterasn Doğu ile Batı’nın Elazığ’da dahil ortak bir sorunları var. Bu sorun Genç İşsizliğidir. Yani 4 yıl üniversite mezunu olmuş yada 2 yıllık üniversite mezunu olmuş iş bulamayan genç işsizler. İnşallah İktidarımızda üreten bir Türkiye’yi, üreten bir ekonomiyi, üreten bir sanayi sistemini birinci tercihimiz olarak yapacağız. Gittiğimiz her şeyir de kocaman binalar var. Bu binalar devlet binaları. Allah razı olsun yapanlardan. Ama bu binaların yanına 300 kişi yada 500 kişi çalıştıran fabrikalar niye açmıyorsunuz? Olanları da niye kapattınız? İnşallah İYİ Parti gençlerimizin umudu olacaktır.

KPSS sorularının FETÖ’cüler tarafından çalındığı ifade eden Meral Akşener,’’KPPS sorularını FETÖ’cülerin çaldığını öğrendik. Tamam ama FETÖ’cüler çaldı sen çaldırdın. Hesabını sormadın. FETÖ’cülerin çaldığı sorular ile FETÖ’cüler girdide, senin yakınların kağıt götürerek ne yaptı? Utanmıyormusunuz siz Kul Hakkı almaya? Siz sıkılmıyormusunuz Haram lokma yemeye?

Akşener,’’Şimdi de elinde Ak Parti’den kağıt getirmeyen hiçbir yerde iş bulamıyor. Onun için bizler İYİ Parti olarak Liyakatı öne alıp, senin yakının benim yakınım demeden gençlerin bu işe layık olanlarını istedikleri işte çalışabilecek o liyakat tercihini öne koyarak bir yönetim anlayışı Türkiye’nin gündemine getireceğiz.

Meral Akşener, sözlerine şöyle devam etti,’’Şimdi Amerika’ya Eytt, bekliyorsunuz ne olacak? Acaba İncirlik kapatılır mı? Acaba Amerika çiftçisinin zengin edilmesini sağlayan Mısır ithalatı durdurulur mu? Bizim pancar yetiştiricilerinin kurban edildiği o mısır ithalatını durdururlar mı? Derken öğrendik ki 11 Milyar Dolar uçak almışlar. Şimdi Rusya’ya da ayıp olur şimdi. Ne yapmak lazım S-400’ü de Rusya’dan almak lazım. Bildiğim kadarıyla 2,5 Milyar dolarda oraya verildi. Şimdi Fransa’ya gidildi. Bir öğrendik. Macron diyorki, çok teşekkür ederiz diyor. Niye? 5700 ton parça et ithal etmiş. Ağanın eli tutulmaz ya. Gittiği her yerden alıyor.’’dedi.

Akşener,’’Haksız kazançların, haksız işe alımlarının ve pek çok insanın umudunu çalınmasına dur diyeceğiz. Bunların hesabını da tek tek soracağız. Eskiden Padişahın yanında bağırırlarmış, Mağrur olma padihaşım, senden büyük Allah var. İşte bu bağıran ses biziz. Mağrur olma Sayın Erdoğan, senden büyük  Allah var. Senden büyük Millet var.’’

Türkiye’nin mutsuz olduğunu dile getiren Akşener,’’Türkiye gerçekten mutsuz ve huzursuz. Yapılan bütün araştırmalar da birinci problem işsizlik, ikinci problem huzur talebi.’’

Meral Akşener konuşmasının ardından, Elazığ İYİ Parti İl Başkanlığını dualar ile açtı.
Bu haber 3391 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI