Bugun...


İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayını Açıkladı
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisinin gurup toplantısında birisi büyükşehir 5 il belediye başkan adayını açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 04-12-2018 20:29
İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayını Açıkladı

İyi parti genel başkanı Meral Akşener gurup tplantısında yaptığı açıklamada, birisi büyükşehir 5 il belediye başkan adayını açıkladı.

Buna göre iyi parti Elazığ Belediye Başkan Adayının Ali Şekerdağ olduğunu söyledi.

Ak Parti ve MHP’den sonra İyi parti de adayını açıkladı. Gerçekleştirilen grup toplantısında Elazığ Belediye Başkanı adaylarının ETSO eski başkanı Ali Şekerdağ olduğunu açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimlerde iddialı olduklarını ifade etti.

İyi Parti, Elâzığ’da MHP ve Ak Partiden oy alabilecek belediye başkan adayı arayışlarına eski belediye başkanı Süleyman Selmanoğlu ile başlamış, Selmanoğlu’nun ret cevabının ardından Faruk Septioğlu’na yönelmişti. İyi Parti ve CHP yetkililerinin ısrarlarına rağmen Septioğlu ailesi de adaylığa sıcak bakmamış ve ret cevabı vermişti.

İyi Parti ve CHP’nin millet ittifakı adaylık süreci  Meral Akşener’in Ali Şekerdağ ismini açıklamasının ardından son buldu. İyi Parti resmen adaylarının Şekerdağ olduğunu ilan etti.

Ali Şekerdağ kimdir?

Ali Şekerdağ, 1961 Palu’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Elazığ’da tamamladı. Yükseköğrenimini yurt dışında sürdürmek üzere ülke dışına çıktı, fakat ailevi nedenlerden dolayı Elazığ’a geri dönmek zorunda kaldı.1981 yılında aktif ticarete başladı. Sonrasında hayvancılık, sanayi(un imalatı), mobilya bölge bayilikleri ve inşaat sektörlerinde de faaliyet göstermektedir.1991 yılında kendi grubundan Elazığ TSO Meclis Üyeliğine seçildi. 6 Dönem Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği ve ETSO Başkanlığı görevinde bulundu. 2016 yılında Türk Eğitim Derneği’nin(TED) 36. Şubesini Elazığ’a kazandırdı. Halen TED Elazığ Koleji Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TED Yüksek İstişare Kurulu üyeliği ve TED Üst Kurul Delegeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.
Bu haber 2871 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI