Bugun...


İyi Dersler Şoför Amca Projesinde Sona Gelindi
Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ile Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü “İyi Dersler Şoför Amca” projesinde sona gelindi.

facebook-paylas
Tarih: 22-03-2019 18:14
İyi Dersler Şoför Amca Projesinde Sona Gelindi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ile Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında “iyi Dersler Şoför Amca” eğitim safhasında sona gelindi.

Elazığ genelinde 10 okulda, 530 öğrenciye toplamda 20 saat görsel, uygulamalı ve yazılı olarak verilen eğitimin son aşaması olan “Bir Afiş Tasarla” yarışması devam ediyor.

Projenin İDŞA öğrenci safhası Afiş Yarışması koordinasyon toplantısı il Formatörleri J.Asb.Kd. Bçvş Güven Güler ve Milli Eğitim Şube Müdürü Hürrem Uslu nezaretinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Bu yarışmaya sadece 4. Sınıf öğrencilerin katılacağı ve öğrencilerin Trafik güvenliği konusunda servis şoförlerinden beklentilerini ifade edecek afişlerle yarışmaya katılacak öğrencilerin “Trafikte savunmasız ve incinebilir gurupların başında gelen çocukların trafik güvenliği konusunda servis şoförlerinde beklentilerini kendi ağızlarından ifade etmesi yönünde hem kendi farkındalıklarının gelişmesi hemde çevrelerinde farkındalığı gelişmesi katkıda bulunmak amacıyla 2014 yılında hayata geçirilmişti.

Proje, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin’in işbirliğiyle Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında 2014’te hayata geçirilen, taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2018-2019 eğitim öğretim yılı uygulamaları, formatör eğitim seminerinin son aşaması olan “Bir Afiş Tasarla” yarışmasına katılacak öğrencilerin 10 Nisan 2019 tarihinde okul müdürlüklerine teslim edilmesi gerekiyor.
Bu haber 1359 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI