İnternete düşen ŞOK SES KAYDI

İnternete düşen ŞOK SES KAYDI
17 Şubat 2013 Pazar , 16:41
Okunma: 2011
0 Yorum

Kurmay Albaydan milletimize hakaret, İnternete düşen bir ses kaydında TSK nın yaklaşan seçimler öncesi asker ailelerine kurum içi eğitim semineri verdiği ortaya çıktı...

Video paylaşım sitesi dailymotion.com'a yeni bir ses kaydı düştü. Sözkonusu ses kaydında Garnizon komutanı Albay Engin Kabadaş olduğu iddia edilen kişi, subay eşlerine seçime yönelik kurum için eğitim semineri veriyor. Semiri kişi AK Parti'ye oy verip iktidar yaptığı için milletimizi aşağılıyor ve hakaret ediyor. Bunu da fotoğraf kareleri eşliğinde yapıyor. AK Parti'nin icraatlarının eleştirildiği ses kaydında Bülent Arınç'a ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de eleştiriler var. Ses kaydında bu seminerlerin sadece asker ailelerine değil, subaylara, astsubaylara, uzman erbaşlara ve yedek subaylara da verildiği belirtiliyor


İşte O Ses kaydı;

SEMİNERİN SES KAYDI İÇİN TIKLAYIN- 1

SEMİNERİN SES KAYDI İÇİN TIKLAYIN- 2

İŞTE SEMİNERİN SES KAYDININ DÖKÜMÜ:

Tskˮnın seçime yönelik kurum içi eğitim seminerleri-1
Eğitimci: Garnizon Komutanı Albay Engin Kabadaş
Dinleyiciler: Subay eşleri
(orijinal slaytlarla eşliğinde)

Bu tür konferansları aldığımız emirler gereği uygulamak zorundayız

Saygıdeğer hanımefendiler. Konferansa ilgilizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Planlı konferansların uygulamasına başladık. Dedik birde burdaki sinama salonunda toplayalım. Eşler olmadan büyük bir katılım olsun. Bir planlama yaptık ve bu uygulamaya başladık. Bu tür konferansları aldığımız emirler gereği uygulamak zorundayız. Biraz evvel tug. Komutanımzla görüştüm ben. O da yaptığımız faaliyetin iyi olduğunu ve faaliyetlere devam etmemiz gerektiğini, burada daha kolay uyguladığımızıizah ettim ben.

Bu konferansları subay, astsubay, uzman erbaşlara veriyorduk şimdi eşlerinede vermemiz emredildi

Sizlerede ben selamlarını iletiyorum tug. K.nımızın. Şimdi tabi bu faaliyetler planlı olan, bizlere, işte üst komutanlıklardan gelen hedef kitle dediğimiz subaylara, astsubaylara, uzman erbaşlara erbaş ve erlerimizec, yedek subaylara vermemiz gereken konferanslar. Birde, hedef kitle olarak gözüken sb astsb. Ailelerine verilmesi gereken planlı konferanslar ve verilmesi emredilen konular. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarda silahlı kuv. Personeli ve aileleri olarak ne gibi oyunlar oynandığını görün, bilinçli olun, çevrenizi aydınlatın.

Ülke gündeminde neler olduğunu bilip uyanık olmalıyız, yoksa ülke elden gider

bazı şeylere gözünüzü kapatmayın, bazı şeyleri duymazlıktan gelmeyin bilinçli olun diye bunları yapmak zorundayız. Eğer yapmadığımız takdirde sadece kendi kabuğumuzu görüyoruz, kendi çevremizdekini görüyoruz, kendi evimizin içini görüyoruz. Ama biz t.c.nin en değerli kurum olan silahlı kuvvetler olarak ve aileler olarak her zaman uyanık, dimdik ayakta olmak zorundayız. Eğer, biz de yıpranırsak ki yıpratmaya çalışıyorlar ülke elden gider. Ve bazı olaylarında sizler de farkındasınız. Uyanık olmamız lazım, dikkatli olmamız lazım. Şimdi ben sizlere ülkemizin gündeminde neler olduğunu, hepimizin gazetelerden, internetten okuduğunuz, fakat belkide içinizden bazılarının farkında olduğu bazılarınızın farkında olmadığı konuları şimdi size ben yansı üzerinden bazı konuları söyleyeceğim.

Ben garnizon komutanı olarak personelimi ayıkdırmak durumundayım

Sadece ben buranın garnizon komutanı olarak kendi personelimi bazı konularda affedersiniz ayıkdırmak, uyandırmak durumundayım. Bazı gördüğüm tespitleri söylemek zorundayım. Çünkü burada tskyı temsil eden ben ve benim emrimdeki olan personeldir. Bunları görürseniz, bilirseniz olaylara daha bilinçli yaklaşırsınız diye düşünüyorum. Sadece basit görüntülerle, hepinizin çok yakından bildiği yansılar. Şimdi ben bunları size bir izah etmeye çalışıyım.

Eğer malum parti imar yasasını çıkarırsa yüzde 67 ile seçimi kazanır

Evet, gayet basit, hükümeti başarılı olarak görülebileceği bir görüntü. Ama bana göre böyle değil arkadaşlar. Değerli hanımefendiler. Neden derseniz hükümet bunu babasının hayrına çıkarmıyor. Bunların çoğu varoşlardadır. Hükümetin daha doğrusu malum partinin 23 temmuz seçimlerinde almış olduğu oy oranı belli. Yüzde 47. Öyle değilmi? Neredeyse iki kişiden bir kişi oy verdi. 10 milyon kaçak bina. Yerel yönetimler de biliyorsuz bu partinin yönetiminde. Ama buradaki amaç farklı. Bakın 10 milyon bina. Her binada aile başına düşünürsek 3 kişi olsa normal şartlarda kaç kişi yapar? Otuz milyon. Bu 30 milyondan, bundan hadi seçim yaşında olan atıyorum ben, on milyon kişi oy kullanacak. Bakın on milyon tane oy demek. Yüzde 47 ile değilde, yüzde 67 ile seçimi kazanır. Öylemi? Öyle.

Sivil anayasa dedikleri türbanın serbest kalması

Evet, sivil anayasa tartışması vardı. Yok kamplara gittiler abantlara gittiler. Orda üniversite hocaları toplandılar. Vs vs vs. Basına yansıyan kadarıyla, işte türban meselesi dendi. İşte resmi görüş değil dendi. Sadece tartışmaya açmadık dendi. Ama bakın bu zat bu kurulun başındaydı açıklaması bakın türbanın üniversitede serbest bırakılması. Sivil anayasa değil yani. T.c. Kurulduğu günden beri anayasası yokmuydu sizlerin takdirine bırakıyorum.

Anayasamız var kılık kıyafet devrimleri var herşey var. Var oğlu var. Ama amacın ne olduğunu görüyorsunuz. Zaten dikkat edin cumhuriyet rejimi ve onun imkanlarını çok iyi kullanıyorlar. Hep dikkat edin konuşmalarda, demokratik hak ve özgürlükler diyorlar. Demokrasi diyorlar. Demokrasinin kuralları diyorlar vs vs. Ama hiç cumhuriyetin imkanları demiyorlar. Dediğim gibi demokrasi zaten cumhuriyetin imkanları neticesi olan bir husus.

Türbanı GATAˮya sokmak istemeleri masumane görünümlü bir plan

Evet, yine size masumane bir hususu söylüyorum. Yine hepiniz biliyorsunuz tiyatro sanatçısı nejat uygur ankaraˮda bir gösteri yaptı. Gösteriden sonra fenalaştı felç geçirdi filan diye yanlış hatırlamıyorsam başkent üniversitesine kaldırıldı.

Orada başbakanımız kendisini eşsiz olarak üniversitede gitti, ziyaret etti. O zaman niye eşini götürmedi hiç düşündünüzmü. Ama bakın gatada askeri mekan çok masumane bir ziyaret ama basına yansıyışı nasıl. Dolayısıyla çok masumane bir yaklaşımla türban meselesini sanki hasta ziyaretine gidiyormuş işte biz hastayı ziyaret etmek istiyoruz ama bakın işte engel çıkarıyorlar gibi lanse ediyorlar. Olayın görüntüsü bu.

Bülent Arınçˮın en önemli görevi ülkeyi karıştırmak

devam, yine meşhur, biliyorsunuz bu geçtiğimiz dönem meclis başkanlığı yapan kişi. Ki, en önemli görevi ülkeyi karıştırmak olduğu için bu şahsın meşhur ifadeleri var biliyorsunuz cuma günleri tatil olsun demiş. Neden diyor tabi. İşte milletvekilleri çok yorulduğu için el kaldırmaktan çok yoruluyorlarmış işte cts pazar dinlenemiyorlarmış bir de cuma günleri olsun demiş. Ve cuma günlerinin tatil olmasını talep ediyor. Ve teklif yapıyor. Ama tabi bu masumane. Cuma günlerinin tatil olmasının sebebini heralde takdir ediyorsunuz. Cuma günleri namazı kılmak için. İşte mecliste milletvekilleri başlayacak ondan sonra belediyeler başlayacak sonra valilikler başlayacak. Vs vs. Yani ne kadar masumane görüyorsunuz.

Cumhuriyetçi öğretmenlere baskı yapılıyor

Evet, bunu gene okudunuz. Türkiyenin ne durumda olduğunu görüyorsunuz. Bu da içimizdeki olan öğretmenler gibi bir tane atatürkçü öğretmen. Bakın başına gelen. Cumhuriyet mitingine katılmış ve cumhuriyete sahip çık yazılı tişört giydirmiş öğrencilerine ve soruşturma açılmış ve maaş cezası almış. Bakın türkiyenin geldiği durum. Değerli hanımefendiler. Yani sizler de öğretmensiniz. Bütün gün çalışan bayanlar var. Ülkemiz nerelere getirilmek isteniyor. Neler yapılmak isteniyor ne gibi davranışlara kalıyoruz bunları gözünüzün önüne sürüyorum.

Milli eğitimde türbanlı, peruklu bayan ve bıyıklı erkek öğretmenleri hepiniz görüyorsunuz.

Devam, yine bakın amasyada bir tane, lisedeki olay. Dört tane kız öğrenci yanlış hatırlamıyorsam. Haberde okuduğum kadarıyla. Okuldaki yaşıyorsunuz türbanlı öğretmenler var peruklu öğretmenler var. Okul yönetimlerinin erkeklerin bıyıklarının nasıl olduğunu biliyorsunuz. Ve bu baskıların nerelere geldiğini görüyorsunuz.

Cumhuriyet tarihinde hiç olmamış olaylar bu parti iktidara geldiği zaman olmaya başladı ve askeri şurada şerh koydular

Askeri şuralar biliyorsunuz şu anda cumhurbaşkanımız olan gül ilk bu parti iktidara geldiği zaman 2002 yılında üç ay başbakanlık yaptı. Bu dönemde yüksek askeri şura oldu. Tabi türkiye c. Tarihinde silahlı kuvvetler kurulduğundan beri hiç olmamış olaylar, yaşanmamış olaylar bu parti iktidara geldiği zaman, bu şahıs başbakan olduğu zaman yaş kararlarına şerh koydu.

Cumhurbaşkanın, Erdoğanˮın ve Unakıtanˮın oğulları milyon dolarlarla oynuyorlar

Evet ,birde biliyorsunuz meşhur çocuklar var. Bakın bu maliye bakanımız meşhur, onun oğlu, başbakanımızın oğlu, cumhurbaşkanımızın oğlu. Bu da başbakanın oğlu. Bu biliyorsunuz gemici kaldı. Bunun mısır yumurta filan öyle fabrikaları var. Bir sürü yumurta satıyor oradan ithalat ihracat yapıyor. Benim kardeşim şu anda orduda işsiz kaldı. İş bulamıyor yani. Ama 16 yaşındaki çocuk neredeyse benim yaşımın üçte biri. Milyon dolarlarla oynuyor.

Tayyip Erdoğan bize askerlik yatma yeri değil diyor kendi oğluna çürük raporu alıyor devam, işte bunu gene biliyorsunuz. Askerlik yatma yeri değildir dediler. Ama kendi oğluna çürük raporu aldırıldığı zaman cevap veremiyor.

Gül, Çankaya Sofrası ile Atatürkˮü taklit ediyor ama masasında şarap yerine su var

devam,yine işte atatürk taklitçiliği atatürke özenme gene çıkıyor yani gözünüzü boyama ne kadar masumane bir davranış gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Ama bakın büyük önder atatürkün masasında tartışılan konu. Halbuki atatürk biliyorsunuz o çankayada evdeki kitaplardan biliyorsunuz. Ülkenin ileri gelenlerini toplayıp savaştan sonra kadınlara nasıl özgürlük veririz. Eğitim nasıl düzelir. Seçim nasıl olacak cumhuriyet rejimi nasıl olacak

Ülkemizi nasıl idare ederiz ziraatı nasıl yaparız gibi konuları tartışıyor. Ama bakın taklit ediliyor bunlar da ileri gelen bilim adamlarıymış profesörler. Ama tartışılan konu bakın bu. Artı bizim medyamızda nasıl yer alıyor: atatürk sofrası. Ama atatürk sofrasında bakın burda tamam o tercih meselesidir o ayrı konu ama burada su var burada göstermelik şarap kadehleri var filan filan. Ama bakın bu geleneği canlandırdı diyor. Gelenek islam cumhuriyet geleneği değil. Türkiye cumhuriyetini nasıl müreffeh duruma getiririz onun çalışmaları.

Genelkurmay başkanımız hariç devletin zirvesinin eşleri türbanlı

Evet, bu da çok ilginç bu da çok hoşuma gider. Geçtiğimiz konferansımızda ben size hatırlarsınız ülkedeki ilk beş altı kişinin eşinin genkur başkanımız hariç eşinin nasıl türbanlı olduğunu göstermiştim. İşte bakın türkiyedeki devletin tepelerine atananlar aranan hususlar. Hanımı türbanlı olacak, ihl mezunu olacak.

Atatürk laikliği bu ülkeye boşa mı getirdi?

Devam, ama bakın büyük önder atatürk ne demiş. Zamanında. Okuyorsunuz. Din işlerini millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor. Kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakının. Ne zaman söylemiş 1930 yılında. Yoksa atatürk laikliği bu ülkeye boşunamı getirdi. Yani o kadar t.c.ni kurmuş savaşlar kazanmış. Kazandıktan sonra ülkemi nasıl geliştiririm nasıl modern duruma getiririm diye kafasını patlatan, işte o meşhur çankayada atatürk sofrası denen sofraları kuran sabahlara kadar uykusuz kalan insan.

Atatürk köylü milletin efendisidir derken başbakan ananıda al git diyor

Evet, hatırlıyorsunuz bu cümleyi, atatürkˮün büyüklüğü. Ne kadar ilginç. Yani atatürkˮün büyüklüğü, bakın gözlerindeki dikkati, köylüyle konuşması, saygıyla gözlerine bakması vs.vs.vs. Şu fotografa bakın bir de şu fotografa bakın. Tehdit, aşağılama, her şey var. Söylenen cümle. Farkı görün diye anlatmaya çalışıyorum.

Devam, diğer bir başlık ülkemizin iç siyaseti üzerinde yabancıların, etkisini nispeten, burda izah etmeye çalışıyor. Ülkemizin içine düştüğü durumu görün. Evet, yine bakın bunlar hep planlı, bilinçli yapılan işler. Yine 30 ağustosta, işte resepsiyon gibi.
Yok Kürt kardeşimiz yok Kürt realitesi filan filan, ülke kötüye gidiyor

Yine bakın üst kimlik, alt kimlik, yok kürt kardeşlerimiz, kürt realitesi filan filan. Ama atatürk görmüş hepsini, atatürkˮün büyüklüğü burda işte.

Evet yine bakın, söylediği iki konu, milliyetçilik ve laiklik. Şuanda türkiyeˮde tartışılan iki konu. Ülkemizi parçalamak için milletimizi dağıtmak için bunlar tartışıldı. Ülkemizin içinde olduğu durumu ben arkadaşlarıma burda izah etmeye çalıştım. Şimdi size izah etmeye çalıştım. Sizlerde çevrenizde bu oluşumları görüyorsunuz. Fark ediyorsunuz. Ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini, ne kadar bilinçli olmamız gerektiğini eğer sizler bilirseniz. Çoluğumuzu çocuğumuzu koruruz. Çünkü yaşadımız süreç inanın hep böyle olumsuza gidiyor.

TSK yı pasifize ediyorlar. T.cˮni yaşatamama sıkıntımız var

T.C.ˮni yaşatamıyoruz sıkıntısı oluyor. Günden güne silahlı kuvvetleri pasifize etme senaryoları uygulanıyor. Çevremizdeki olayları göremediğimiz takdirde inanın uçuruma doğru yuvarlanıyoruz. Bakın son kale olarak silahlı kuvvetler kaldı.

Milli eğitimde türbanlı öğrencileri kürsüye çıkarıyorlar

hedef biziz. Hep masumane yanlışlar. Gözümüz boyanıyor. Bakın gene gösterdim ben size gaziantepteki olaylar. Burada da bizim için geçerli. İşte törenlere katılıyoruz resmi törenlere. Salonda hemen türbanlılar var. Hemen çıkarttırıyoruz. Burda tabi avantajımız şu: çankırı valisi allahtan cumhuriyetçi aydın atatürkçü bir çizgiye sahip bir kimse. Yarın öbür gün o da buradan alındığı zaman artık işimizin benim ve benim gibi olan arkadaşlarımın durumunun ne olacağını heralde kestiriyorsunuz. Onun için lütfen çok dikkatli olalım çok akıllı olalım. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Çok masumane olarak yaklaşılan davranışların altında mutlaka birşeyler arayalım.

Çoluk çocuğunuza sahip çıkın. Sivillerin çocukları bile başörtülü

İşte hepimizin çoluğu çocuğu var. Dersanelere gidiyor. Dersaneleri mutlaka ve mutlaka çok iyi araştırın. Öğretmenleri çok iyi araştırın arkadaşlarını çok iyi araştırın. Dikkatimi çekiyor. Çocuklar seviyesinde dahi başörtüsü var. Bunu siz de yaşıyorsunuz belki okulunuzda ve çevrenizde. Yani okula geliyor başını açıyor okuldan çıkıyor daha küçücük çocuklar. Nereye gitmeye çalışıyoruz.

Çoktan Malezya olduk bile

Hani bir ara tartışıldı ya malezya oluyormuyuz diye. Ben diyorum ki malezya olduk. Onun için lütfen tsknın personel eşleri olarak hem de ben buranın garnizon komutanı olarak buranın personel eşleri olarak sizleri çağdaş olmaya ki öylesiniz zaten çevrenizdekileri görmeye bilinçli olmaya davet ediyorum. Benim size söyleyeceklerim bu.
“Kremalı Bisküviˮyi doğru yazamayan halk oy veriyor vatan elden gidiyor
Ama işte bakın türk insanının nasıl olduğunu da şimdi görelim. Evet.bakın. Halamın sülüman tur. Türk insanının nasıl bir insan olduğunu algılayın. Devam bakın bu şahin marka araba. Trafik kurallarını hiçe sayaraktan. Hepimizin çok sevdiği muzları evine pazara nasıl götürüyor.
Evet. Hepimiz eşya taşıyoruz. Arabayı bu şekilde hiç taşımadık. Bundan sonra böyle taşıyacağız heralde. Yani trafik kurallarına uyun diyor. Evet bu da Trabzon'dan. Trabzonlu hemşerilerimiz okey oynamayı çok seviyorlar demekki namaza da gidecekler. Cami uzakmış onun için vakit kaybetmemek için hep beraber bir cami yaptırmışlar. Zaten okul yaptırmazlar hep cami yaptırırız.
Evet, bu da kapı otomatik kapı evet.
Bu da karpuzcumuzun yaratıcı düşüncesi. Mallarını buna kategorelendirmiş. Karpuz alırken bundan sonra dikkat edelim fiyatlar.
Bir de bir bisküvi çıkmış yeni. Benim haberim yok sizin haberiniz varmı bilmiyorum. Bu bisküvi reyonu. Kıremalı. Fiyatıda bu.
Evet. Sonuçta biraz evvel arkadaşım da söyledi. Değerli hanım efendiler işte Türk insanı bu. Biraz evvel söylediğim insanlar. Bunlar oy veriyor. Ondan sonra vatan gidiyor elden.
Akıllı olmazsak sonumuz irtica olacak
İşte biz dikkatli olmak zorundayız. Akıllı olmak durumundayız. Bakın rahat yaşama yollarını aradığımız müddetçe sonumuz bu. Sonumuz bu.
Devam.bakın 1930ˮlar. Buda, bir resepsiyon, işte yanındaki açık, modern çağdaş bayanlar. Ama ülkemizin nereye getirilmek istendiğini görüyorsunuz. İşte yaşadığımız süreci ben gözünüzün önüne getirmeye çalıştım. Beni sabırla dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

(Kaynak: dailymotion.com)
F5Haber


     
SON HABERLER
YAZARLAR

 sanalbasin.com üyesidir       Toplist Oseslichat.net | Site Ekle | Firma Ekle<

© 2009 Ajans23 Medya ve Bilişim Hizmetleri

Ajans23 internet sitesinde yer alan tüm içerik Fikir ve Sanat Eserleri kanununun 36. ve 37. maddeleri esas alınarak oluşturulmaktadır.

 

. .

.......