Bugun...


İl Jandarma Komutanlığı Eğitimlere Devam Ediyor
İl Jandarma Komutanlığı “İyi Dersler Şoför Amca “ projesi kapsamında öğrenci eğitimlerine devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 12-03-2019 21:27
İl Jandarma Komutanlığı Eğitimlere Devam Ediyor

Türkiye genelinde on ilde yürütülen projede Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ile Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa yürütülen program kapsamında “iyi Dersler Şoför Amca” eğitim safhası ara verilmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Elazığ il formatörleri olan 7. J. Trafik Tim Komutanı ve İl formatörü J.Ast. Kd. Kad. Başçvş. Güven Güler  ve İl milli Eğitim Şube Müdürü Hürrem Uslu tarafından Harput Ekrem Uzel ilköğretim okulunda ve Merkez Hicret mahallesi 17 Kasım İlköğretim okulunda uygulamalı olarak trafik semineri verildi.

Jandarma Trafik Tim Komutanı ve İl formatörü J.Ast. Kd. Kad. Başçvş. Güven Güler kontrolünde verilen seminerde, “ İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında miniklere, Güvenli okul yolu oluşturmak maksadıyla öğrenci velilerinin hiçbir endişeye kapılmadan çocuklarının güvenli bir şekilde evden okula, okuldan tekrar eve güvenli bir şekilde dönmelerini sağlamak amacıyla trafik kurallarının önemi, ilk yardım ve  acil durumlarda hareket tarzı gibi hayati öneme haiz bir çok konu  uygulamalı olarak anlatıldı.

Miniklere sunumlar halinde izletilen eğitimler aynı zamanda da uygulamalı olarak gösterildi, daha sonra eğitmenlerle birlikte yemeğe geçen minikler, kendileri gibi sıraya girip yemek aldıktan sonra masalarda beraber yemek yemeleri de miniklerin öz güvenlerin üst seviyeye çıktığı gözlendi.
Bu haber 1668 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI