Bugun...


İl Başkanının Açtığı Dava Mahkeme Tarafından Red Edildi
Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze Haber Ayrıntı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Serkan Gürtürk hakkında açtığı davayı kaybedince itiraz yoluna gitti. Mahkeme Kavuşturmaya yer yok deyip itirazı red etti.

facebook-paylas
Tarih: 28-11-2019 15:09
İl Başkanının Açtığı Dava Mahkeme Tarafından Red Edildi

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze Haber Ayrıntı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Serkan Gürtürk hakkında Elazığ İl Özel İdare Personel Alımı ve İş Makineleri kiralamaları ile ilgili paylaşımlarından ötürü ve aynı zaman Gürtürk’ün Elazığ’ın sesi Web Tv Programında beyan ettiği konuşmalarla ilgili olarak hakkında yapmış olduğunu iddia ettiği haber ve paylaşımlardan dolayı Elazığ Cumhuriyet Savcılığına Hakaret ve İftira suçlarından suç duyurusunda bulunmuştu.

Yapılan İnceleme ve soruşturma neticesinde Gürtürk’ün 2019/10181 soruşturma numaralı 2019/7174 Karar numarası ile  hakaret ve iftira suçlarını işlemediği yönünde karar çıkmış ve Savcılık Gazeteci  Gürtürk hakkında kovuşturmaya yer yoktur kararını vermişti.

Elazığ Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze bu karara itiraz ederek Gürtürk hakkında dosyanın tekrar incelenmesi yönünde girişimleri kabul edilmişti.

Yapılan İnceleme ve Soruşturma neticesinde Değişik İş No:2019/2151 numaralı itiraz neticesinde; Gürtürk hakkında Elazığ Cumhuriyet Savcılığınca Hakaret ve İftira suçlarından soruşturma yapıldığı ve yapılan soruşturma neticesinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği ve bu karara karşı itiraz süresinde itiraz edildiği, dosya kapsamında Serkan Gürtürk’ün atılı suçun niteliği, mevcut delil durumu, alınan beyanlar ve kararın gerekçesi göz önüne alındığında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının 18.09.2019 tarih ve 2019/10181 soruşturma, 2019/7174 karar sayılı kovuşturmaya yer olmadığına dair kararında soruşturma evrakı kapsamında isabetsizlik bulunmadığından Serkan Gürtürk’ü haklı bulmuş olup, Elazığ Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin itirazını red  ederek evrak üzerinde yapılan incelemede kesin olarak karar verildiği kesinleşti.
Bu haber 3538 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI