Reklam
Bugun...


Erol’dan Zorunlu Tayinlere İlk Tepki
Türkiye genelinde haklarında yürütülen soruşturmalar nedeniyle açığa alınan ve daha sonra görevlerine iade edilen 744 öğretmen il dışına tayin edildi.

facebook-paylas
Tarih: 29-08-2017 16:03
Erol’dan Zorunlu Tayinlere İlk Tepki

Geçtiğimiz aylarda Türkiye genelinde haklarında başlatılan soruşturmalar nedeniyle açığa alınan ve daha sonra görevlerine iade edilen öğretmenlerden 744’ü zorunlu olarak görev yaptığı illerin dışında başka illere tayin edildi.

Türkiye genelinde zorunlu olarak tayin edilen 744 öğretmen için CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol tepki göstererek, yasal olarak gerekli tüm mercilere başvuracaklarını, bu tayinlerin bir an önce durdurulması yönünde çalışma başlattıklarını vurguladı.

Tunceli CHP Milletvekili Gürsel Erol, konunun bir an önce çözülmesi için Milli Eğitim Bakanı ve Milli Eğitim Bakan yardımcısı ile bire bir görüşerek konunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.

TUNCELİ EĞİTİM KONUSUNDA TÜRKİYE’DE MARKADIR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Dün Türkiye genelinde 744, Tunceli’den de 62 öğretmenin bulunduğu toplam 744 öğretmenin istekleri dışında başka illere tayin edildiklerini öğrenmiş bulunmaktayım. Özellikle Tunceli, Türkiye'de eğitimde marka olmuş ve Türkiye'de eğitim alanında bir numara konumundadır. Eğitimi bu seviyeye getiren öğretmenlerin başka illere zorunlu olarak tayin edilmesi asla kabul edilemez.  Sayın Milli Eğitim Bakanı'ndan rica ediyoruz ve bu tayinlerin derhal durdurulmasını talep ediyoruz. Tunceli halkı Türkiye'de FETÖ karşıtı ilk mitingi yapmış, FETÖ'nün Tunceli'de eğitimden elini çekmesini istemiş ve Cumhuriyete ve laikliğe bağlı eğitim sistemi istemiş bir kenttir.

TAYİNLERİN DURDURULMASINI İSTİYORUZ

Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde konuya duyarlı olacaklarını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı bu konuyu bizzat inceleyeceği konusunda söz aldık ve bizde bu konunun takipçisi olacağımızı buradan duyuruyor ve bir daha Sayın Milli Eğitim Bakanı'ndan rica ediyoruz ve bu tayinlerin derhal durdurulmasını talep ediyoruz.

Öte yandan Mili Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin tayinleri görev yaptığı okullara gönderildiği öğrenildi.
Bu haber 2080 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI