Bugun...


Emre Aykırı Davranışa Ceza
Elazığ Valiliği dernek adı altında faaliyetlerini devam ettirerek lokal ortamında oyun oynattırdıkları tespit edilen 2 derneğe cezai işlem uygulandığını duyurdu.

facebook-paylas
Tarih: 20-03-2020 10:18
Emre Aykırı Davranışa Ceza

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada;

İçişleri Bakanlığı’nın Korona Virüsü (Covid-19) tedbirleri doğrultusunda ülke genelinde uygulamaya geçirilen genelge kapsamında; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

Genelge doğrultusunda Elazığ Valiliğimiz tarafından vatandaşlarımızı korona virüsü salgınından korumak ve yayılmasını engellemek amacıyla ilimiz genelinde de bir dizi tedbirler alınmıştır. Alınan tedbirler kapsamında, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan denetim ve kontroller sırasında, ilimiz merkezinde dernek adı altında faaliyetlerini devam ettirerek lokal ortamında oyun oynattırdıkları tespit edilen 2 derneğe Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince Emre Aykırı Davranışta Bulunmaktan idari para cezası uygulanmıştır.
Bu haber 1881 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI