Bugun...


Elazığ'da Yangın, Göl Ailesinin İkinci Dramı!
Elazığ’ın Şahinkaya Köyü Vera Mezrasında tek katlı müstakil bahçeli evde çıkan yangında ev tamamen yandı. Evde yaşayan 5 engelli çocuk ve anne babası evsiz kaldılar.

facebook-paylas
Tarih: 12-05-2020 16:34
Elazığ'da Yangın, Göl Ailesinin İkinci Dramı!

Şahin Kaya Köyü Vera Mesra’sında yaşayan Hıdır Göl ‘e ait evde henüz nedeni bilinmeyen bir yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesi ile yangın kontrol altına alınırken, çıkan yangında can kaybı yaşanmadı.

 

İKİNCİ DRAM

Yıl 2012 155 polis imdat hattına gelen bir telefonla mahallelerinde bir insanlık dramının yaşandığı bildirildi. Olay yerine giden polis ekipleri ile birlikte dönemim DHA Muhabiri de gitmişti.

Ajansımız tarafından “Göl Ailesi’nin Dramı Yürekleri Dağlıyor” başlıklı haberinde

Elazığ’da yaşanan bir dram; duyarlı bir vatandaşın 155 Polis İmdat Hattı’na yaptığı ihbarıyla ortaya çıktı. Üniversite Mahallesi’nde harabe bir evde yokluk ve sefalet içerisinde yaşam mücadelesi veren 5 kişilik Göl Ailesi’nin dramı yürekleri dağlıyor.

Yolu olmayan bir tarlanın ortasındaki kerpiç eve ulaşabilmek için 3 kilometrelik çamurları aşarak ulaştığımız Göl Ailesi’nin evinin içinin tarladan bir farkı yok. Çünkü yağan kar ve yağmurdan dolayı duvarları çökmek üzere olan evin zemini de kar ve yağmur sularını çektiği için çamurla kaplı.

Yerleri çamurla kaplı, banyosu ve lavabosu olmayan, duvarları yıkılmak üzere olan buz gibi soğuk evde zihinsel engelli baba Hıdır Göl (58), anne Cemile, çocukları Özlem (19) ve zihinsel engelli Bayram (18) ve Ümit Göl (8) yaşam mücadelesi veriyor.

Yaklaşık 10 yıldır yoksulluk ve kötü koşullarda yaşayan Göl ailesi fertleri zihinsel rahatsızlıklarından dolayı devlet tarafından verilen yardımlardan haberdar bile değiller.” Haberinin yayınlanmasının ardından Yetkililer Göl ailesine prefabrik bir ev yaparak yapılan yardımlarla aileyi sefaletten kurtardılar.

8 YIL SONRA İKİNCİ DRAMI YAŞADILAR.

Devletin şefkatli eli ile yaşadıkları olumsuzluklardan kurtarılan Göl ailesi ve engelli çocukları, yaşamlarını daha iyi bir ortamda sürdürürken aradan geçen 8 yıl sonra yaşadıkları evleri henüz bilinmeyen bir nedenle yandı.

İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile can kaybı yaşanmazken, Göl ailesinin evi kullanılmaz hale geldi.

5 engelli çocuk ile anne babaları açıkta kaldılar.
Bu haber 1162 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI