Bugun...


Elazığ Belediyesi’nden Açıklama
Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Rızaiye mahallesinde şebeke boru hattının patlaması sonucu yaşanan su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 01-10-2020 07:22
Elazığ Belediyesi’nden Açıklama

Yüklenici firma tarafından ağır hasarlı binaların yıkımı sırasında şebeke boru hattının patlaması sonucu yaşanan su kesintisinin Belediye kaynaklı olmadığı belirtildi.

‘Yıkım Ekipleri Şebeke Borularına Zarar Vermiştir’

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Su ve Kanalizasyon Müdürü Oğuz Gündağ, ‘İl Özel İdare tarafından ihalesi yapılan ve şuanda binaların yıkımı gerçekleştirilen alanda yıkım ekipleri maalesef şebeke borularına zarar vermiş. Taşıyıcı hattımızın patlaması sonucu ciddi miktarda meydana gelen su kaybı çevreye zarar vererek kirlilik oluştu. Ekiplerimiz anında müdahale ederek hemen suyu kesip, arızanın giderilmesi için çalışma başlattı. Bu süreç içerisinde bazı bölgelerde su kesintisi olacak. Rızaiye Mahallesi, Çarşı Mahallesi, İzzetpaşaMahallesi, Nailbey Mahallesi ve Yeni Mahallenin bir bölümünde arıza giderilene kadar su kesintisi olacaktır. Arkadaşlarımız ellerinden gelen gayreti sarf ediyorlar. İnşallah bir daha böylesi bir sıkıntı yaşamayız.” dedi. 

Mahallede ikamet eden vatandaş ve esnaflar ise boru hattının patlamasının ardından hemen mahalleye gelerek arızaya müdahale eden Elazığ Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Vatandaş: ‘Su borusu patladıktan hemen sonra ekiplerin müdahale etmesi için 153’ü aradık. Sağ olsun belediye ekipleri hemen mahallemize gelerek müdahale ettiler. Vanayı kapatarak suyu kestiler. Çalışmalar başlatıldı. Belediyemize teşekkür ederiz.’
Bu haber 1672 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI