Reklam
Bugun...


Elazığ 3. Ağır Ceza Mahkemesinde Dava Açıldı
Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odasında biri eski çalışanı ile Karma Odada çalışan personeli terör örgütleri ile bağlantılı oldukları iddiası ile Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

facebook-paylas
Tarih: 11-05-2018 16:34
Elazığ 3. Ağır Ceza Mahkemesinde Dava Açıldı

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianame doğrultusunda karma oda da görevli çalışan F.K hakkında Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odasında biri eski çalışanı ile Karma Odada çalışan personele yönelik 21 Mart tarihinde yapılan operasyon sonucunda Ş.K ve F.K’nin PKK-KCK ya yardım yataklık eylem ve faaliyetlerde bulundukları gerekçesi ile gözaltına alındığı gündeme gelmişti.

Eski çalışan personel Ş.K nın 11 ay gün aldığı iddiaları ve göz altı haberlerinden sonra Elazığ Esnaf ve Sanatkar Odası Şaibeli Birlik Başkanı Cemil Erdem yayınlanan haberlerin gerçek olmadığını ileri sürmüş, 8 Mayısta yapılan Birlik Genel seçimlerine yönelik bir karalama kampanyası olarak kamuoyunu ve Oda Başkanlarını ikna etmeye çalışmıştı.

 Gözaltına alınan Ş.K serbest bırakılmış, F.K’ nın yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest kaldığı açıklanmıştı.

Elazığ Cumhuriyet Savcılığının F.K hakkında ileri sürülen iddialardan dolay hazırlanan iddianamesi kabul edildiği öğrenildi.

F.K hakkında Elazığ 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmek üzere “Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan” dava açıldı.
Kaynak: Elazığınsesi

Bu haber 2318 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI