Bugun...


Çoban ; Halkın Taleplerini Hiçe Sayamazsınız
Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban “Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ni halkın taleplerine rağmen hiçe sayamazsınız” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 26-02-2019 19:48
Çoban ; Halkın Taleplerini Hiçe Sayamazsınız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, “Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yine hastane olarak hizmet vermesi noktasında 196 sivil toplum kuruluşu ve bir günde toplanan 10 bin imza ile Elazığ’ın ortak talebi olduğu gerçeğine rağmen birileri çıkmış bir müjde olarak buranın eğitim kampüsüne dönüştürüldüğünü milletin aklıyla alay edercesine paylaşmaktadır. Bu oldu bittiye sessiz kalmamız mümkün değildir” dedi.

TOPLUMUN BEKLENTİLERİNİ DİKKATE ALMAK ZORUNDAYIZ…

MHP Elazığ Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Bilal Çoban Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, toplumun beklenti ve talepleri doğrultusunda hareket ettiklerini ifade ederek, “2018 yılının ikinci yarısından itibaren ilimizin gündeminde olan ve şehrin ayağa kalkmasına rağmen toplumun beklentileri doğrultusunda adım atılmayan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir müjde olarak eğitim kampüsüne dönüştürüldüğü açıklanmıştır. Yapılan bu açıklama başta STK’lar olmak üzere tüm toplumda şok etkisi yaratmıştır.

13 MAHALLEMİZDEN BİNLERCE VATANDAŞIMIZIN MAĞDURİYETİ SÖZ KONUSU…

75 yıldan beri hastane olarak hizmet veren ve bulunduğu bölgeyi hastane olması nedeniyle cazip hale getiren Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin mutlak suretle yine hastane vasfıyla hizmet vermesi önem taşımaktadır. Fethi Sekin Şehir Hastanesinin hizmete açılması ile birlikte kapanan Eğitim ve Araştırma hastanesinin ilimizde Elazığ TSO öncülüğünde 196 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından düzenlenen ortak çalışmada 2. Basamak Hastane olarak faaliyet vermesi talep edilmiştir. Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak bizler de 15 Ağustos 2018 tarihinde bir günlük bir imza kampanyası başlatmış yaklaşık 8 saatte 10 bine yakın vatandaşımız Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 2. Basamak Hastane olarak faaliyet vermesini talep etmiştir. Tüm bu talep ve beklentiler ilgili mercilere ulaştırılmış olmasına karşın, halkımızın talebi karşılanmamıştır. Mağduriyet sadece hastanenin bulunduğu Rızaiye Mahallesinde yaşayanları değil; bulunduğu bölge dışında, Akpınar, Çarşı Mahallesi, Esen Tepe, Fevzi Çakmak, İcadiye, İzzet Paşa, Kültür, Nail Bey, Rızaiye, Rüstem Paşa, Yeni Mahalle, Zafran ve Yıldız Bağları gibi 13 mahallemizde yaşayan yüz binin üzerindeki nüfusun da sağlık hizmetlerinden faydalanmasını olumsuz etkilemiştir.

ELAZIĞ BELEDİYE HASTANESİNİ HALKIMIZA KAZANDIRACAĞIZ…

Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden istifade etmesini kolaylaştırmak ve hastaneler nedeniyle bulunduğu bölgenin cazibesi vesilesiyle işyeri açan esnafların mağduriyetini önlemek maksadıyla aynı bölgede bulunan Harput Devlet Hastanesi’nin, Elazığ Belediye Hastanesi’ne dönüştürülmesi projelendirilmiş ve medya aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılmıştır.

ELAZIĞ HALKI BU KONUDA SON SÖZÜ 31 MART TARİHİNDE SÖYLEYECEKTİR

Elazığ halkının ve toplumun tüm kesimlerini temsil eden STK’larımızın talep ve beklentilerine rağmen, Elazığ halkıyla sanki inatlaşma pahasına Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin eğitim kampüsüne dönüştürüldüğü ve bu gelişmeyi alay edercesine müjde olarak paylaşılmasını esef ve hayretle tüm halkımızla birlikte takip ediyoruz. Demokrasilerde birkaç kişinin değil toplumun son sözü söylediğini unutanlara daha son sözümüzü söylemediğimizi ve 31 Mart 2019 tarihinde cevabımızın çok net olacağını hatırlatmak istiyorum. 1 Nisan sonrası bu kararın iptali ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tüm halkımızın beklediği şekilde hizmet vermesini sağlamak için tüm gücümüzü kullanacağımızı belirtir, tüm halkımızdan süreci sabırla takip etmelerini önemle rica ederim” şeklinde konuştu.
Bu haber 2732 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI