Reklam
Bugun...


BTÖ Mensupları Ormanları Yakmaya Başladı
Tunceli Kırsalında son zamanlarda ağır kayıplar veren BTÖ mensupları güvenlik güçlerinin yapmış olduğu operasyon bölgelerinde çemberden kurtulmak için her yolu deniyor.

facebook-paylas
Tarih: 12-08-2017 12:11
BTÖ Mensupları Ormanları Yakmaya Başladı

Güvenlik güçlerinin çemberi daraltmasını engellemek için ilerleme güzergâhlarında yangın çıkartan BTÖ mensupları aynı zamanda örgüt yanlısı sivil toplum örgütlerini devreye sokarak dersim yanıyor yalanını yaymaya çalışıyorlar.

Özellikle örgüte yakın STK’lar ve Sosyal Medya üzerinde halk üzerinde algı yaratacak ve yanlış yönlendirecek önceki yıllarda ülkenin farklı noktalarında yaşanan yangınları sanki Tunceli’de olmuş gibi paylaşarak kendini kurtarmanın hesapları içine girdi.

Özellikle son zamanlarda Tunceli Kırsalında sıkışan ve kaçmak için başka çaresi kalmayan BTÖ mensupları ormanları ateşe vererek kurtulmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, Güvenlik güçlerinin tüm kararlılıkla devam ettirdiği operasyonları durdurmak ve engellemek için her türlü kötülüğü yapan teröristler ne yaparsa yapsın güvenlik güçleri kararlılıkla son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarına devam edecekleri öğrenildi.

TUNCELİ VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Tunceli Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, Çeşitli sosyal medya ve basın yayın organlarında çıkan haberlerde “Dersim Yanıyor” başlığı altında asılsız haberlerin yapıldığı ve İlimize ait olmayan yangın fotoğraflarının kullanıldığı görülmüştür. Çıkan haberler ve kullanılan fotoğraflarla ilgili aşağıdaki hususların açıklanmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İlimizde son bir ay içerisinde güvenlik güçlerimizce bölücü terör örgütlerine karşı yürütülen mücadele kapsamında, 19 terörist etkisiz hale getirilmiş olup, çok sayıda mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirilmiştir.

İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

Bu kapsamda İlimiz Hozat-Aliboğazı, Merkez- Kutuderesi ile Munzur Vadisi-Bali Deresi Mevkilerinde son bir hafta içerisinde güvenlik kuvvetlerimizce terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında şiddetli çatışmalar yaşanmış, çatışmalar sonucu meydana gelen orman yangınları örtü yangını şeklinde olup, orman alt tabakasında bulunan kurumuş otların yanması sonucu meydana gelmiştir.

İlimiz Hozat-Aliboğazı mevkiinde meydana gelen orman yangını Orman İşletme Müdürlüğümüz yangın ekipleri tarafından söndürülmüştür.

Merkez- Kutuderesi ile Munzur Vadisi- Bali Deresi Mevkilerinde meydana gelen örtü yangınlarına ise devam eden operasyonlar nedeniyle müdahale edilememiş olup, operasyonlar sonucunda gerekli müdahale yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bu haber 2456 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI