Bugun...


BİLARDO

facebook-paylas
Tarih: 16-09-2022 21:31

İki oyunculu bilardo, oyuncu topu deliğe soktuğu sürece devam eder. Topu deliğe sokamayan oyuncu sırasını kaybeder ve sıra başka bir oyuncuya geçer. Masadaki topların bir kısmı deliğe konulmalı, bir kısmı da deliğe konulmamalıdır. Bir oyuncu kendisine ait olmayan bir topa vurursa, sırasını kaybeder ve skor rakibine verilir.

Bilardo oyunu stratejisi

İstakayla topa vurmadan önce topun hareket açısı ve hızı hesaplanmalıdır. Topun hızını kontrol etmek için oyun pratiği gereklidir. Topun gideceği açı, masanın kenarındaki işaretlerden belirlenebilir. Bilardo bir akıl oyunudur ve doğru stratejiler geliştirmek önemlidir. Bilardo, zekasını ve yeteneklerini iyi kullananların tutkusudur. 

Bilardoda tutuş önemli midir? 

Mükemmel ve güvenli bir sinyal, başarılı bir vuruşu garanti eder. Kuyruğu gevşek tutmak, tekme için gereken hızda bir azalmaya yol açar. Sap ne kadar yumuşak olursa, bir bilardo oyuncusu o kadar verimli ve dengeli vuruş yapabilir. Balık tutma sırasında kuyruğun kaymamasına özen gösterilmelidir.

Bilardonun genel kuralları nelerdir? 

Bilardoda uzmanlaşmak için iyi bir strateji, sabır ve ustalık gerektiren oyunun kurallarını bilmek gerekir. Top masadan düşerse, oyuncu isteka topuna vurmak yerine istekayı kaçırırsa ve top yanlış yere düşerse faul sayılır. Yapılan her faul için sıra diğer oyuncuya geçer ve puanı düşer. Maç için elde edilen puan önceden belirlenir ve belirlenen puana ilk ulaşan kişi oyunun galibi olur. Torbaya düşen her top için 1 puan alınır. Gelen sıra serpiştirilir ve atıcının dikkatini dağıtacak şekilde hareket edilmesi ve hareket etmesine izin verilmez. Tur, bant atışı ile belirlenir ve atışı kazanan oyuncu, kimin önce gideceğini belirleyebilir.

Bütün bu ve benzeri konularda megapari sizlere bilgi sağlayabilir. Detaylı bilgiye ilgili web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: megapari.com

 

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI