Reklam
Bugun...


Başkan Öztekin’den ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ mesajı
Diriliş Gençlik Federasyonu Teşkilat (DGFT ) Başkanı Mehmet Şafi Öztekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

facebook-paylas
Tarih: 08-03-2018 10:41
Başkan Öztekin’den ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ mesajı

Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarından olduğunu dile getiren Diriliş Gençlik Federasyonu Teşkilat Başkanı Mehmet Şafi Öztekin, Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahip olduğunu belirtti.  Dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildiğini kaydeden Öztekin, Türk kadınının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün gayret ile dünya milletlerine örnek olduğunu ifade etti.

HAYATIN EN ÖNEMLİ ROLÜNÜ KADINLAR ÜSTLENİR

Türkiye’nin kadın hakları alanında öncü bir ülke olarak özgün bir deneyime sahip olduğunu kaydeden Başkan Öztekin, şu ifadelere yer verdi; “Toplumsal hayatta önemli roller üstlenen kadınlarımızın hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sevgi ve hoşgörü ile yetiştirdikleri nesillerin mutluluklarının ve başarılarının ilk şartıdır.

Son günlerde ülkemizde gündeme gelen kadına yönelik şiddetin önlenmesi yine kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşgörülü bir yaklaşımla yetiştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyorum.

Kadınlarımız milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda önemli görevler üstlenmektedirler.

KADINLARIMIZ HER ALANDA SÖZ SAHİBİ OLMALARINI İSTİYORUZ

Kadınlarımız, iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok hissettirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız. Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında, hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başladıklarını memnuniyetle görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor.

Bu duygularla ülkemizde kadınların şiddete maruz kalan değil başarı hikâyelerinin anlatılması temennisi ile tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”
Bu haber 947 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI