Reklam
Bugun...


Başbakan Elazığ’da
Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti 6. Olağan Kongresi için geldiği Elazığ’da ilk olarak Fırat Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi.

facebook-paylas
Tarih: 21-10-2017 15:24
Başbakan Elazığ’da

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Üniversitesi akademik yıl açılışı ve Fahri Doktora Tevcih töreninde konuştu. Yıldırım 2018 yılında öğrencilerin burs miktarının 470 lira olacağını açıkladı.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin etrafında bir şer çemberi oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Bu oyun yeni bir oyun değil. 1860'larda başladı. O günden bugüne bu bölgede yapılmak istenen şeyler var. Ama şunu herkes bilsin. Bu aziz millet 15 Temmuz'da herkese, bilen bilmeyen, yedi düvele Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu göstermiştir. Bayrağı indirmemiş, ezanları dindirmemiştir. Onun için ülkemizin geleceği her bakımdan parlaktır. Yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacak, hiç endişeniz olmasın. Biz sizlere gelişmiş, sorunlarını çözmüş bir ülke emanet etmek için Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere çalışıyoruz" dedi.

BURSLAR 470 TL OLACAK

Bugün her ilimizde üniversite var. 76'dan 150 üniversiteye çıkmış. Öğrenci sayımız 7 milyonu aşmış durumda. BM'ye üye olan 60 ülkenin nüfusundan fazla. 2003'te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk. 2018'de bu rakam 470 lira olacak. 425'ti bu sene, haydi bakalım 470'e çıktı. Hayırlı olsun, bunu da ilk Elazığ'da açıklamış oluyoruz."

KİMSE SURİYEDE VE IRAKTA RACON KESEMEZ

Bölgemizdeki aktörler ülkemizin güney sınırlarında Suriye ve Irak'ta yeni bir ülke kurma niyeti içine girmişlerdir. Ama biz buna müsamaha göstermeyeceğiz. Bu Türkiye'nin milli güvenlik meselesidir. Burada olacak her türlü olumsuzluğun faturasını biz karşılıyoruz. Sorun üretmekten başka hiç bir rolü olmayan ülkelerin burada racon kesmesi asla kabul edilir bir şey değildir.

 
Bu haber 1398 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI