Bugun...


Bakan'dan Rektör Demirdağ'a Sert Uyarı
Bakan Kurum, Elazığ’da yaptığı incelemeleri sırasında Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ’ı sert bir dille azarladı.

facebook-paylas
Tarih: 13-10-2019 14:32
Bakan'dan Rektör Demirdağ'a Sert Uyarı

2 günlük programı kapsamında Elazığ’da çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da yapımı devam eden İpekyolu Gençlik Merkezinin inşaatını gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

BORSA BAŞKANI KATARLI YATIRIMCILARI GÜNDEME GETİRDİ

Bakan Kurum’un incelemelerde bulunduğu esnada Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Katarlı İşadamlarıyla ortaklaşa yaptıkları yatırımları anlatarak, Yurtbaşı Beldesinde Fırat Üniversitesi'ne ait birkaç dönümlük alanda ekim yapmayı planladıklarını ancak ekim yapmayı planladıkları alanın Fırat Üniversitesine tahsisli olduğunu söyledi. Fırat Üniversitesi rektörünün bu arsayı kendilerine vermediğini söyleyen Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ, Bakan Kurum’dan bu konuda destek istedi.

REKTÖRÜ ÇAĞIRIN GELSİN!

Başkan Dumandağ'ın aktardığı projeyi dikkatle dinleyen Bakan Kurum, projeyi engellediği öne sürülen Rektör Kutbettin Demirdağ'ı dinlemek istedi. Rektörün o sırada orada olmadığının söylenmesi üzerine Bakan Kurum 'Rektörü çağırın gelsin' dedi.

DUMANDAĞ'IN SÖZÜNÜ KESTİ

Rektör Demirdağ, haber verilmesi üzerine bir süre sonra Bakan Kurum'un yanına geldi. Bu sırada Borsa Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Katarlı işadamlarının yapmayı planladığı projeye ilişkin bilgiler vermeye devam ederken, Rektör Demirdağ, 'Bu kadar yeter Mehmet Ali Bey. Biraz da ben konuşayım' diyerek Dumandağ'ın sözünü kesti.

İNDİR ELİNİ; SEN NE BİÇİM REKTÖRSÜN

Rektör Kutbettin Demirdağ'ın bir elinin arkada bel kısmında olduğunu gören Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rektör Demirbağ'ı sert bir dille uyararak, "İndir elini, sen ne biçim rektörsün" diyerek ikaz ederken bir yandan da bir eliyle rektör Demirbağ’ın göğsünden parmakla itekledi.

VALİ ve MİLLETVEKİLLERİ HAKEM OLACAK

Bakan Kurum'un uyarısının ardından toparlanan Rektör Demirdağ, projenin neden gerçekleşemediğine ilişkin gerekçelerini anlattı. Bakan Kurum, muhatapları dinledikten sonra Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Milletvekillerine talimat vererek, bu konuda hakemlik yapmalarını ve projenin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi...
Kaynak: yeniufukelazig.com

Bu haber 8660 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI