Bugun...


Abdulkerim Ünlü’nün Cezası Onandı
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ’nün sözde sıkıyönetim listesinde "Elazığ sıkıyönetim komutanı" olan eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü’nün cezasını onadı.

facebook-paylas
Tarih: 21-11-2019 22:17
Abdulkerim Ünlü’nün Cezası Onandı

15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında ele geçirilen deliller doğrultusunda Sözde sıkıyönetim listesinde "Elazığ sıkıyönetim komutanı" olarak yer alan eski tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye "anayasayı ihlal"den verilen müebbet hapis cezasını onayan Daire, aynı davada yargılanan 39 sanığa örgüt üyeliğinden verilen 6 yıl 3 ay ila 10 yıl arasında değişen hapis cezalarının da onanmasına hükmetti.

Yargıtay 16. Ceza  Dairesinin kararında, Ünlü'nün Askeri okula başladığı 1981 yılından itibaren örgüt sohbetlerine katıldığı, darbe girişimi sırasında sözde "Elazığ sıkıyönetim komutanı" olarak atandığı belirtildi.

KLİMANIN ÜSTÜNE LİSTE SAKLAMIŞTI

İzinde olduğu 14 Temmuz 2016'da sözde darbe bildirisinde imzası olan sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyesi eski tuğgeneral Mehmet Partigöç'le Ankara'da görüşen Abdulkerim Ünlü'nün, Mehmet Partigöç'ten göreve dönmesi talimatıyla iki liste aldığı aktarılan kararda, bunun üzerine sanığın Elazığ'a döndüğü kaydedildi.

Kararda, Abdulkerim Ünlü'nün Elazığ Orduevinde kaldığı odanın bulunduğu koridordaki klimanın üzerinde bir poşet bıraktığı, bu poşette davada yargılanan diğer sanıkların isimlerinin de yer aldığı iki liste ele geçirildiği belirtildi.

Darbe girişimi sırasında ilçedeki Hozat Kaymakamını, savcısı, ilçe Jandarma Komutanı ile Emniyet Müdürünün birliğe çağrılması yönünde talimat veren Ünlü'nün örgütsel bir çok bağının bulunduğu belirtildi.
Bu haber 1580 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI